logo ytat
facebook    logo ins

Jury

cronenberg thomas

Thomas Cronenberg

Z wykształcenia dziennikarz, kontynuował edukację w dziedzinie technik tkackich w West Dean College w Wielkiej Brytanii. Jego prace są prezentowane na wystawach międzynarodowych. Jest autorem testów o tkaninie artystycznej i członkiem Komitetu Sterującego Europejskiego Forum Tkaniny Artystycznej (European Tapestry Forum), organizującego wystawy ARTAPESTRY. Redaguje katalogi wystawowe wydarzenia.

NIEMCY

jalkiewicz krystyna

Daniela Krystyna Jałkiewicz

Artystka sztuk wizualnych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego w 1987r. w ówczesnej PWSSP w Łodzi (obecnie ASP). W swoich pracach łączy techniki rzeźby, tkaniny unikatowej, malarstwa i instalacji artystycznej. Wielokrotna uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konfrontacji artystycznych rangi Triennale i Biennale (Polska, Włochy, Japonia, Rumunia). W swoim dorobku posiada również wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw (łącznie około 70).

POLSKA

wood michael

Michael Brennand-Wood

Artysta zajmujący się sztukami wizualnymi, kurator, wykładowca, konsultant w dziedzinie sztuki. Jego twórczość była prezentowana w znanych galeriach na całym świecie, m.in. w Muzeum Victorii i Alberta, Muzeum Sztuki Współczesnej XXI wieku, Kanazawa i Narodowej Galerii w Australii, Canberra. Do roku 1989 Michael Brennand - Wood był starszym wykładowcą na wydziale sztuk wizualnych Goldsmiths College Uniwersytetu Londyńskiego. Obecnie jest profesorem sztuki Uniwersytetu Wolverhampton. Nauczał w wielu uczelniach wyższych w Wielkiej Brytanii i za granicą. W 2015 roku prowadził kurs tkaniny eksperymentalnej w ramach Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej (PATA) w ASP w Łodzi. Pełnił funkcję artysty rezydenta w instytucjach w Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Belgii. 

WIELKA BRYTANIA