logo ytat
facebook    logo ins

O YTAT

TRIENNALE TKANINY MŁODYCH / YOUNG TEXTILE ART TRIENNIAL to międzynarodowa wystawa i konkursu dla studentów Uczelni Artystycznych z całego świata w zakresie szeroko pojętej sztuki włókna.  Pomysłodawcą triennale jest dr hab. Lidia Choczaj prof. ASP w Łodzi i kierownik Katedry Tkaniny.

Kolejna edycja triennale - 2. Triennale Tkaniny Młodych – Łódź 2016 / 2nd Young Textile Art Triennial - Lodz 2016 odbędzie się w maju 2016 roku. Wystawa i konkurs skierowana jest do studentów studiów I i II stopnia, a także absolwentów, którzy otrzymali dyplom (w 2015 roku) Uczelni zaproszonej przez ASP w Łodzi do wzięcia udziału w projekcie. Preselekcja prac na wystawę odbywa się na zasadzie wewnętrznych eliminacji w poszczególnych Uczelniach. Międzynarodowe Jury wyłoni laureatów w dwóch kategoriach: tkanina użytkowa i tkanina artystyczna.

Organizatorem wydarzenia jest KATEDRA TKANINY i KATEDRA DRUKU NA TKANINIE Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Koordynatorem zadania jest dr Magdalena Soboń laureatka XIV Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi i juror 

15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.Współorganizatorem projektu jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (CMW – www.muzeumwlokiennictwa.pl).

Rada Programowa 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi zakwalifikowała Triennale Tkaniny Młodych, jako jedną z głównych imprez towarzyszących wydarzeniu.

W maju 2016 roku, studenci będą mieli szansę zaprezentowania swoich prac w prestiżowym miejscu – salach wystawowych CMW, na 800 m2 powierzchni ekspozycyjnej, równolegle z wystawą dojrzałych i uznanych na świecie artystów, która będzie miała miejsce w drugiej części Muzeum.

Calem zadania jest kontynuacja i rozwój zapoczątkowanej trzy lata temu międzynarodowej platformy prezentacji dokonań młodego pokolenia twórców tkaniny.

Poprzednia edycja wzbudziła duże zainteresowanie i entuzjazm uczestników. W 2013 roku w wystawie wzięło udział 65 młodych twórców z 15 krajów z całego świata. Gościliśmy podczas otwarcia wystawy pedagogów i studentów z Chin, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Estonii, Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii. Wystawę obejrzało 21 tyś. widzów.

Wernisaż oraz uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 09 maja 2016 roku w salach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282.

DO POBRANIA:

  • regulamin konkursu - pobierz (.pdf)
  • formularz zgłoszeniowy - pobierz (.doc)