logo ytat
facebook    logo ins

O YTAT

TRIENNALE TKANINY MŁODYCH – ŁÓDŹ 2013 / YOUNG TEXTILE ART TRIENNIAL – ŁÓDŹ 2013 to pierwsza edycja międzynarodowej wystawy i konkursu dla studentów Uczelni Artystycznych z całego świata w zakresie szeroko pojętej sztuki włókna SZTUKI WŁÓKNA.

Prof. Jolanta Rudzka-Habisiak Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi objęła wydarzenie patronatem honorowym.

Triennale Tkaniny Młodych – Łódź 2013 / Young Textile Art Triennial – Łódź 2013 – to projekt skierowany do studentów studiów I i II stopnia (a także absolwentów, którzy otrzymali dyplom w roku akademickim 2011/2012) z 14 Uczelni Artystycznych z Europy, w tym: Estonii, Finalndii, Francji, Niemiec, Czech, Słowacji, Wegier, Rumunii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Polski oraz z Chin i Stanów Zjednoczonych.

Organizatorem wydarzenia jest KATEDRA TKANINY Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współorganizatorem projektu jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (CMW – www.muzeumwlokiennictwa.pl).

Rada Programowa 14. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi zakwalifikowała Triennale Tkaniny Młodych, jako jedną z głównych imprez towarzyszących wydarzeniu.

W maju 2013 roku, studenci wszystkich uczelni będą mieli szansę zaprezentowania swoich prac w prestiżowym miejscu – salach wystawowych CMW, na 800 m2 powierzchni ekspozycyjnej, równolegle z wystawą dojrzałych i uznanych na świecie artystów, która będzie miała miejsce w drugiej części Muzeum.

Celem projektu jest stworzenie międzynarodowej platformy prezentacji dokonań młodego pokolenia twórców TKANINY ARTYSTYCZNEJ oraz promowanie ich osiągnięć w zakresie tej elitarnej i unikatowej specjalizacji.

Podczas pierwszego Triennale Tkaniny Młodych – Łódź 2013 / Young Textile Art Triennial – Łódź 2013 przedstawionych zostanie w sumie 65 tkanin, w tym prace studentów z Katedry Tkaniny i Katedry Druku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Preselekcja prac na wystawę odbyła się na zasadzie wewnętrznych eliminacji, w poszczególnych Uczelniach.
Wszystkie wystawiane prace zostaną dodatkowo zaprezentowane w dwujęzycznym katalogu wystawy.

Wernisaż oraz uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 06 maja 2013 roku, o godz. 17.00, w salach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282.

Kuratorem projektu jest dr hab. Lidia Choczaj prof nadzw. ASP w Łodzi.
Sekretariat - mgr Dominika Krogulska – Czekalska.


logo-mkidn

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo wer horyzont zhaslem en kolor rgb

Dofinansowano ze środków Miasta Łodzi