logo ytat
facebook    logo ins

I Międzynarodowe Sympozjum „Young Textile - Education - Current State, Directions, Prognosis for the Future”

Idea Sympozjum Young Textile, podobnie jak idea zorganizowania Międzynarodowej wystawy studenckiej YTAT zrodziła się z zaobserwowanej potrzeby. Rozmowy z pedagogami i przyjaciółmi, uczestnikami pierwszej edycji YTAT ale przede wszystkim z uczestnikami corocznego styczniowego spotkania Campus@Heimtextil we Frankfurcie prowadziły do tych samych wniosków.

Wystawa studentów jest dobrym sposobem ukazania rezultatów pracy studentów oraz pedagogów, którzy w zmieniającym się świecie mają wciąż potrzebę zajmowania się „Tkaniną”. Zmian których jesteśmy świadkami, których doświadczamy, nie możemy ignorować. Refleksje narzucają się same. Potrzeba konfrontacji, wymiany opinii, konsolidacji jest bardziej realna niż kiedykolwiek wcześniej. 

Niech ten majowy dzień stanie się okazją do rozmowy na temat obecnej sytuacji i przyszłości edukacji w dziedzinie sztuki ze szczególnym uwzględnieniem obszaru sztuki włókna  i projektowania tkaniny. 

I Międzynarodowe Sympozjum „Young Textile - Education - Current State, Directions, Prognosis for the Future” odbędzie się w dniu 10.05.2016 roku na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 

Organizatorem Sympozjum jest Katedra Tkaniny i Katedra Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Sympozjum powiązane jest z wystawą YTAT 2016 i skierowane jest do artystów, naukowców, studentów, doktorantów kierunków artystycznych związanych z szeroko pojętą dziedziną sztuki włókna lub tekstylnego dizajnu oraz edukacją w tym obszarze.

W ramach Sympozjum odbędą się wykłady, prelekcje, prezentacje oraz dyskusje.

Językiem Sympozjum jest język angielski.

Oficjalny serwis internetowy Sympozjum zawierający informacje organizacyjne, aktualizacje dot. programu, znajdują się pod adresem:
www.ytat.lodz.pl
adres e-mail do kontaktów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DO POBRANIA:

  • program sympozjum - pobierz (.pdf)
  • regulamin sympozjum [ang] - pobierz (.pdf)
  • formularz zgłoszeniowy [ang] - pobierz (.doc)